Společnost CFIG uspěla v porovnání poskytovatelů spotřebitelských úvěrů

13.12.2017

Společnost CFIG se zúčastnila porovnání poskytovatelů spotřebitelských úvěrů, který prováděla nezisková organizace Člověk v Tísni. Ta se problematikou úvěrového a dluhového poradenství dlouhodobě věnuje. Průzkumu se zúčastnilo celkem 42 bankovních a nebankovních poskytovatelů spotřebitelských úvěrů, kteří podali žádost o udělení licence k ČNB v souladu s novou legislativou.

V rámci hodnocení společnost skončila na 17. místě z 42, kdy za sebou nechala i některé bankovní domy a významné nebankovní subjekty. V segmentu nebankovních poskytovatelů pak společnost obsadila v testu 6. místo z celkových 27, kdy se před ní umístili především nadnárodní poskytovatelů, často dceřinné společnosti bankovních institucí. Společnost uspěla především díky transparentnímu přístupu vůči spotřebitelům, přehledným smluvním podmínkám a zodpovědného přístupu při posuzování úvěruschopnosti žadatelů.

Celý odkaz na porovnání můžete nalézt v následujícím odkazu:

https://www.clovekvtisni.cz/co-delame/socialni-prace-v-cr/clovek-v-tisni-zverejnil-velke-srovnani-poskytovatelu-pujcek-rozdil-v-sankcich-muze-cinit-az-petinasobek-4766gp